چگونه متخصص سئو خود را انتخاب کنیم؟
در شرایط رقابتی کنونی افراد زیادی در زمینه سئو سایت و حضور شما در صفحه اول گوگل فعالیت میکنند، ولی آیا میتوانید تجارت خود را به هرکسی بسپارید؟ در انتخاب متخصص سئو خود باید بسیار دقیق و حساس باشید، زیرا استفاده از تکنیک‌های میانبر و فریب موتورهای جستجو ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما از طرف گوگل در درازمدت شود. نکات ساده ای هستند که شما را در تشخیص متخصص سئو یاری میکنند. قبل از استخدام متخصص سئو یک گزارش از وضعیت کنونی سایت خود و ایده‌های او برای بهبود آن بخواهید.

از متخصص سئو چه سوالاتی بپرسیم؟
اگر به فکر استخدام متخصص سئو هستید بهترین زمان برای انجام این کار قبل از ریدیزاین سایت یا راه اندازی یک سایت جدید است. در این شرایط هم شما و هم مشاور سئو شما مطمئن خواهید بود که استانداردهای سئو در طراحی سایت رعایت شده و از این بابت مشکلی نخواهید داشت. البته برای سایت های فعال نیز میتوان از تخصص سایرین در زمینه سئو استفاده نمود ولی باید پیش از اعتماد کردن سوالات زیر را از او بپرسید.
1. میتوانم برخی از نمونه کارهای شما و سایت هایی که در سئو آنها موفق بوده اید را داشته باشم؟
2. آیا شما تکنیک های پیشنهادی گوگل را رعایت میکنید و از ابزار گوگل وبمستر استفاده میکنید؟
3. بعنوان یک متخصص سئو فکر میکنید در چه بازه زمانی به موفقیت برسیم؟ رسیدن به موفقیت در سئو را چگونه اندازه گیری میکنید؟
4. در زمینه کاری من چه مشتریانی داشتید و چقدر موفق بوده اید؟
5. در زمینه سئو سایت های بین المللی فعالیت یا موفقیتی داشته اید؟
6. از نظر شما بعنوان یک متخصص سئو بهترین تکنیک های سئو برای سایت من چیست؟
7. چه مدت است که بعنوان یک متخصص سئو فعالیت میکنید؟
8. در طول پروژه چه اطلاعاتی در اختیار من قرار میدهید. آیا در جریان فعالیت های شما و تغییراتی که در سایت ایجاد میشود خواهم بود؟
بسیاری از متخصصین سئو هستند که از تکنیک های کلاه سیاه برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل استفاده میکنند و تلاش میکنند با فریب دادن گوگل جایگاه سایت شما را بهبود دهند.
این افراد معمولا توضیحات دقیقی از عملکرد خود به شما ارایه نمیدهند. بهانه هایی مانند اینکه این روش ها مخفی هستند یا درک آنها برای شما دشوار است معمولا اشاره به روش هایی دارند که میتواند در آینده موجب جریمه سایت شما و حذف همیشگی از نتایج گوگل شود.

۶ عامل مهم در تشخیص سئوکار غیر متخصص
قبل از آنکه سرنوشت تجارت خود را به یک شخص یا شرکت که خود را متخصص سئو معرفی میکند بسپارید باید مطمئن شوید که توانایی لازم برای انجام این کار را دارد. شرایطی وجود دارد که به شما نشان میدهد این فرد یا شرکت انتخاب مناسبی برای شما نیست که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.

1- متخصص سئو رتبه اول گوگل را برای شما تضمین کند
اگر متخصص سئو شما ادعا میکند که در زمان کوتاهی شما را به رتبه اول نتایج گوگل میرساند به او اعتماد نکنید. هیچ راهی برای معرفی سریع سایت شما به گوگل و یا همکاری مستقیم یک متخصص سئو با گوگل نیست. تنها راه معرفی سایت شما به گوگل از طریق افزودن مستقیم لینک سایت شما یا معرفی نقشه سایتبه گوگل است که برای انجام آن نیازی به متخصص سئو یا سئو کار ندارید. برای درک بهتر نقشه سایت به مقاله نقشه سایت چیست؟ مراجعه کنید.

2- متخصص سئو شما را بطور کامل در جریان فعالیت‌های خود قرار نمیدهد
هرتغییر یا فعالیتی که برای شما مبهم است را از متخصص سئو خود بپرسید، زیرا اگر از طرف شما کارهایی مخالف با قوانین گوگل انجام دهند سایت شما برای همیشه از نتایج گوگل حذف خواهد شد. شما مسئول عملکرد افرادی هستید که برای شما کار میکنند و متخصص سئو یکی از آنهاست پس اجازه دارید که در جریان کار او بوده و از هر تغییری آگاه باشید.

3- متخصص سئو کار شما را با هزینه ای پایین میپذیرد
سئو سایت و رسیدن به نتایج مطلوب کاری زمانبر و ارزشمند بوده و به مراتب از طراحی اولیه سایت مشکل تر است، از این‌رو یک متخصص سئو واقعی زمان و تجربه زیادی را برای بهبود وضعیت سایت شما هزینه میکند. در صورتیکه فردی حاضر به انجام این کار با هزینه اندک و یا در زمان کوتاهی است به او اعتماد نکنید، زیرا مسلما متخصص سئو شما به دنبال فریب گوگل خواهد بود.

4- متخصص سئو لینک‌های زیادی به سایت شما وارد میکند
یکی از مهمترین عوامل در سئو سایت لینک‌های ورودی به سایت و معرفی صفحات شما در سایتهای معتبر است، ولی در نقطه مقابل معرفی سایت شما توسط متخصص سئو در سایت‌های اشتراک گذاری لینک و یا سایت‌های رایگان آگهی در نهایت موجب کاهش اعتبار سایت شما و جریمه از طرف گوگل خواهد شد. بر لینک‌های ورودی به سایت خود و کیفیت آنها نظارت کنید و از متخصص سئو خود در این زمینه توضیحات کافی را طلب کنید.

5- متخصص سئو کلمات کلیدی طولانی و یا غیر مرتبط را پیشنهاد میدهد
کسب رتبه‌های بالا در نتایج گوگل بسیار مورد پسند و مطلوب است ولی شما باید در کلماتی اول باشید که کاربران اینترنتی بدنبال آن هستند، بطور مثال “متخصص سئو” کلمه کلیدی مناسبی است ولی “متخصص سئو پرنیام” چندان جستجویی ندارد زیرا افرادی که بدنبال متخصص سئو هستند نام شما را نمیدانند! پس استفاده از نام شرکت شما در کلمات کلیدی از طرف متخصص سئو در واقع نوعی فریب شما خواهد بود. کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و در انتخاب آنها نظر دهید، خود را بجای کاربران قرار دهید و فکر کنید که چه عباراتی ممکن است بیشتر جستجو شوند یا معرف واقعی فعالیت شما هستند.

6- متخصص سئو بازدید سایت را به یکباره افزایش میدهد
افزایش بازدید سایت و بهبود رتبه الکسا وضعیت سئو و اعتبار سایت شما را بهبود میبخشد ولی مسیری که متخصص سئو بازدیدکنندگان را به سایت شما راهنمایی میکند، تعداد صفحات بازدید شده و زمان حضور آنها در سایت اهمیت بالایی دارد. با توجه به هزینه تبلیغات اینترنتی در ایران باید رابطه ای منطقی بین میزان پرداخت شما و تعداد بازدید برقرار باشد در غیر اینصورت توضیحات لازم را از متخصص سئو خود بخواهید تا در صورت هرگونه تخلفی سریعا جلوی آن را بگیرید.

منبع : وبسیما

Leave a Reply